מהן חופשות בריאות?

מהן חופשות בריאות?

השילוב של נסיעה לחופשה ושמירה על הבריאות לא תמיד נראה כהגיוני, אך בפועל ניתן למצוא לא מעט אפשרויות להרוג שתי ציפורים במכה. יתר על כן, על מנת להפיק את המיטב ואת המרב מהזמן החופשי שיש לכם, כדאי לשלב בחופשה פעילויות בריאות לגוף ולנפש על מנת לחזק את המערכות שלכם, שתמיד נשחקות מאוד לאור הקשיים שמערימים עלינו החיים המודרניים, המאופיינים בלחצים ובאינספור סיבות לדאגות.

חופשות בריאות – לא על הדיאטה לבדה

כאשר מדברים על חופשות בריאות, המחשבה הראשונה שעולה היא הצורך לאכול בריא, בעיה שהרבה נתקלים בה בחופשות, כאשר יש פיתוי גדול לאכול מכל הבא ליד, ליהנות ממאכלים מקומיים שעשויים להיות מאוד לא בריאים ומאוד משמינים. אך המטרה של חופשות בריאות בתור קונספט היא הרבה יותר משמירה על משקל. המטרה היא להגיע למצב של איזון בריא בין הגוף לנפש, למנוע מצבים שבהם עצם החופשה היא מקור לסטרס מתמשך. על מנת למנוע זאת, יש לתכנן מראש בדיוק את מה שאתם רוצים לראות, להרגיש ולעשות במהלך החופשה.

סוגים שונים של חופשות בריאות

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חופשות המיועדות למטרות שונות: ניקוי רעלים מהגוף, ויפאסנה (חופשה רוחנית הכוללת מדיטציות, פרקטיקות של שתיקה ועוד), טיולי וסדנאות יוגה, טיולי כושר, טיול ספורט אקסטרים וכיוצא באלה. חופשות מסוימות מתמקדות בהיבטים הגופניים יותר, בעוד לאחרות יותר חשוב לדאוג להיבטים הנפשיים בעיקר. ניתן למצוא חופשות המיועדות למובן הפסיכולוגי בלבד, שבמהלכן מתקיימות הרצאות בנושאים חשובים, מתאפשרת סביבה בטוחה לחלוק בה חששות ועוד. היתרון הגדול של חופשות בריאות הוא שהן לרוב נערכות בקבוצות מאורגנות שבהן לאנשים יש הרבה מן המשותף מראש, וזאת בניגוד לחופשות סטנדרטיות שבעבר הפגישו בקבוצות אנשים שאין ביניהם כמעט שום דבר משותף, מלבד ההחלטה לבחור בחבילת טיול כלשהי.

חופשות בריאות – עניין לבודדים בלבד?

רבים מרגישים שחופשות בריאות הן משהו שעושים רק לבד – אנשים שמחפשים לשנות את עצמם הם לעיתים בודדים, אחרי פרידות וכדומה. אך בפועל, מדובר בפעילות שאפשר להפוך למועילה אפילו יותר כאשר עוברים אותה בזוגות או אפילו ברמה המשפחתית. אמנם עם ילדים קטנים הדבר עשוי להיות מורכב מדי ולדרוש התחשבות בצרכים המיוחדים של הקטנטנים, אך מדובר בחוויה שתחזק מאוד את היחסים בתוך המשפחה, ולכן כדאי לתת צ'אנס גם לסוג זה של בילוי משפחתי. כל טיול שכזה מוצג בתור טיול ליחידים, לזוגות ולמשפחות וההמלצה היחידה היא להתמסר להוויה הכללית ולאפשר לעצמכם להפיק ממנה את המיטב.

לארגן לבד או לנסוע עם קבוצה?

רבים מאיתנו אוהבים לנסוע לחו"ל באופן עצמאי, ללא קבוצות. לאור התמעטות הקבוצות המאורגנות בתיירות הקונבנציונלית, דווקא ניתן לראות צמיחה של קבוצות בעולם של חופשות הבריאות, משום שלתהליך של הבראה נדרש מדריך, כך שהאפשרות היחידה לנסוע לחופשה שכזאת לבד היא לארגן אותה אחד על אחד עם המדריך, וזה יקר מדי על פי רוב. ושוב, כיוון שחופשות בריאות מאחדות אנשים שיש להם מטרה משותפת, אתם מקבלים צ'אנס מיוחד במינו: לא רק לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית שלכם, אלא גם להכיר חברים בעלי מטרה משותפת שיוכלו ללוות אתכם גם בהמשך הדרך – זהו ערך מוסף חשוב במיוחד שמביאות חופשות הבריאות.

 

 

 

 

ABOUT AUTHOR

NO COMMENTS

GIVE A REPLY